Wyszukiwanie


Samoobserwacja - Integracja - Rozumienie

2009-07-16 05:44

Forum  PsychoTrop.info powstało w październiku 2005. Jego zaistnienie miało uświadomić użytkownikom i administratorom forum Instytutu Psychologii Zdrowia (dalej Forum IPZ), jakich funkcji interfejsu użytkownika brakuje. Drugim powodem było cenzurowanie informacji przez IPZ - np. związanych z zastosowaniem psychodelików w terapii zaburzeń psychicznych ludzi.

Z czasem PsychoTrop usamodzielnił się, stając się forum z własnym gronem użytkowników.

Bliska jest nam idea anarchistycznego tygla kulturowego, w którym żadna treść, napisana przez współtworzących go ludzi, zainteresowanych bezkompromisową wymianą wiedzy, nie jest cenzurowana i znajduje swoje miejsce. Nie ma więc miejsca na ukrytą słabość, czy sztuczną chwałę. Sens informacji zależy zarówno od odbiorcy, jak i jej nadawcy, dlatego nie odrzucamy niczego, bo odrzucić musielibyśmy wszystko :)

Mierzymy ponad cenzurą informacji zakazanych i kontrowersyjnych, w miarę możliwości także ponad prawem autorskim, wyznając najprostszą w świecie zasadę: jeśli ktoś podzielił się kiedyś swoją pracą intelektualną, to inni mają bezwarunkowe prawo dostępu do niej.